Merkato

E kërkojnë “big”-ët e Europës, Tielemans drejt rinovimit me Leicester

Mesfushori belg Youri Tielemans vijon të shkëlqejë me fanellën e Leicester në Premier League dhe me performancën e tij ka tërhequr vëmendjen e disa klubeve të mëdha europiane si Real Madrid, Barcelona, Liverpool e Manchester United.

Futbollisti 24-vjeçar sapo ka nisur sezonin e tij të tretë me “dhelprat”, ndërsa në një intervistë për mediat britanike zbuloi se po ndjek me interes jo vetëm ofertat në drejtim të tij, por edhe mundësinë e rinovimit me klubin anglez.

“Më vjen mirë kur dëgjoj që klube të mëdha europiane kanë shfaqur interes për mua, pasi kjo më motivon të punoj edhe më shumë që të përmirësohem. Merkatoja është e mbyllur, por natyrisht që përveç ofertave të tjera, po marr në konsideratë edhe rinovimin me Leicester, pasi këtu ndihem vërtetë mirë”, deklaroi belgu.

Klubi anglez pagoi 35 milionë në arkat e Monacos për të blerë kartonin e Tielemans dy vite më parë, ndërsa palët kanë kontratë deri më 2023-shin dhe “dhelprat” synojnë të arkëtojnë të paktën 60 milionë paundë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency