Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E kërkojnë Milani dhe Roma? Morata shpjegon të vërtetën

Alvaro Morata hedh poshtë zërat që e rikthejnë në Serinë A, ku thuhet se e kërkojnë Milani dhe Roma. Në një prononcim të fundit, sulmuesi spanjoll theksoi që nuk ka asnjë informacion për interesimin e ekipeve italiane.

Më duan Milani dhe Roma? Betohem që nuk kam dëgjuar asgjë nga këto gjëra. Kam kontratë që më lidh me Atleticon deri më 30 qershor 2024.

Lexo edhe:

Menaxheri im nuk më ka thënë asgjë. Të paktën për tani. Pastaj, dihet se janë gjërat në futboll, sidomos në botën e merkatos. Nëse në verë do të krijohen situate atë favorshme për të lëvizur, si për klubin shitës dhe për atë blerës, ndoshta mund të lëviz. Por e përsëris, unë për momentin nuk di asgjë.”

Kështu shprehet Alvaro Morata në intervistën për Tuttosport.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...