Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

E kërkon Mourinho, Roma pranë akordit me anësorin danez

E kërkon Mourinho
E kërkon Mourinho

Rasmus Kristensen gjithnjë e më pranë Romës. Trajneri portugez Jose Mourinho ka piketuar pikërisht danezin e Leeds United për krahun e djathtë të mesfushës në skemën 3-4-3 dhe verdhekuqtë po bëjnë përpjekjet maksimale për t’i plotësuar dëshirën.

Mediat italiane bëjnë me dije se propozimi i fundit i Romës, duket se ka kënaqur Leeds United, pasi bëhet fjalë për një ofertë huazimi me detyrim blerjeje për shifrën e 10 milionë eurove.

Lexo edhe: 

Në këtë pikë ndikon edhe dëshira e 25-vjeçarit danez, që kërkon transferimin te Roma, pasi nuk dëshiron të luajë në Championship me klubin anglez.

Synimi i Romës është që të mbyllë marrëveshjen brenda datës 10 korrik, në mënyrë që Rasmus Kristensen të paraqitet që në ditën e parë të grumbullimit, nën urdhrat e Mourinhos.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...