Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

E kërkonte Barcelona, firmos zgjatjen e kontratës me klubin gjerman

Dani Olmo do të vijojë karrierën në futbollin gjerman. Siç ka komunikuar klubi i Leipzigut, spanjoll ka zgjatur kontratën deri në vitin 2027.

Ish-lojtari i akademisë së Barcelonës kishte kontratë deri në vitin 2024 dhe Leipzigu ka bërë përpjekje të madhe për ta vendosur atë në shkallën e parë të pagave të skuadrës.

“Magjistari”, siç quhet nga tifozët Dani Olmo, ka marrë pjesë në 50 gola në 122 ndeshje zyrtare me klubin gjerman: ka shënuar 21 gola dhe ka dhënë 29 asistime. Këtë sezon ai ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë 10 asistime.

Lexo edhe:

“Kur mbërrita Leipzig tre vjet më parë, ishte një hap i madh për mua si një talent i ri. Po arrija në një nga ligat më të mira në Evropë. Megjithatë, të gjithë e bënë shumë të lehtë për mua, tha spanjolli.

“RB Leipzigu është një klub fantastik në një qytet të jashtëzakonshëm me tifozë të mrekullueshëm, dhe unë jam i kënaqur që kam zgjatur kontratën time”.

Olmo tani synon të fitojë Kupën e Gjermanisë përballë Eintrachtit të Frankfurtit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...