Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E kërkonte Barcelona, mesfushori gjerman zgjedh rinovimin

E ardhmja e Ilkay Gundogan është ende e papërcaktuar, si e çdo futbollisti të cilit i përfundon kontrata në fund të sezonit dhe që nuk ka rinovuar apo arritur marrëveshje me një klub tjetër.

Mesfushori gjerman i Mancheser City-t pëlqehet nga shumë klube të mëdha evropiane. Mes tyre është edhe Barcelona, ​​por sipas portalit “fichajes.net”, mesfushori tashmë ka nisur procesin e rinovimit të kontratës me City-n.

Pavarësisht eliminimit të Gjermanisë, Gundogan bëri paraqitje të mira në Kupën e Botës dhe drejtuesit e “Cityzens” dëshirojnë që ai të vazhdojë të luajë në Machester”.

Turko-gjermani ka qenë në dyshim pas interesimit të “blaugranave”, por në fund ka vendosur të mos ndryshojë ambient.

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...