Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

E kërkonte Bayerni, Leipzigu shkarkon drejtorin sportiv

Red Bull Leipzigu zyrtarizoi këtë të premte ndërprerjen e kontratës me drejtorin sportiv, Max Eberl, i cili prej disa muajsh përflitet se do të punojë për Bayernin e Mynihut.

Eberlit, i cili bëri punë të shkëlqyer për 14 vjet te Borussia Mönchengladbach dhe drejtoi politikën sportive të ekipit të Leipzigut në vitin 2022,  iu hap rruga drejt kampionëve në fuqi me shkarkimet e CEO-s, Oliver Kahn, dhe drejtorit sportiv Salihamidzic në fund të sezonit të kaluar.

Lexo edhe:

Edhe pse bavarezët emëruan në këtë pozicion Christoph Freund, është pak a shumë e qartë se të dy mund të punojnë së bashku.

 

 

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....