La Liga

E kërkonte Napoli, Atletico… Zidane heq kolumbianin nga merkatoja

Real Madridi ka ndryshuar qëndrim sa i përket të ardhmes së James Rodriguezit. Nga Spanja raportojnë se kolumbiani, i cili është përfolur gjatë verës për një kalim të skuadra të ndryshme europiane, do të qëndrojë te “Los Blancos”.

Gjigantët spanjollë shfaqën një formë të dobët gjatë miqësoreve parasezonale, duke fituar vetëm dy nga shtatë ndeshjet miqësore të zhvilluara, ndërsa përplasja Zinedine Zidane-Gareth Bale gjithmonë ishte lajm i parë i ditës.

Mendohej që Zidane dëshironte që Rodriguez të largohej sa më shpejt nga “Bernabeu” në mënyrë që të financonte blerjen e mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba.

Sidoqoftë, mediet spanjolle pretendojnë se “Zidane e ka mesfushorin (Rodriguez) dhe tani ai nuk është në merkato”.

28-vjeçari shënoi shtatë gola dhe dha gjashtë asiste te Bayerni sezonin e kaluar, ku ishte huazuar, duke ngritur trofeun e Kupës së Gjermanisë dhe Bundesligës.

Zidane nuk ka qenë në gjendje të formojë një formacion fiks gjatë miqësoreve verore dhe tani mund të përdorë mesfushorin sulmues për të ristrukturuar skuadrën e tij përpara nisjes së La Liga, me Realin që do të përballet të shtunën me Celta Vigon në transfertë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency