Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

E kërkuan me këmbëngulje dhe shpenzuan 1.5 milionë euro, Daku prezantohet në Rusi

Mirlind Daku është zyrtarizuar në klubin e Rubin Kazan në Rusi. Sulmuesi shqiptar shkëlqeu sezonin e fundit në radhët e Muras në Slloveni teksa luante aty si i huazuar nga kroatët e Osijek. 25-vjeçari shënoi 24 gola në 49 paraqitje me sllovenët duke fituar në këtë formë interesin e rusëve të Rubin Kazan që shpenzuan plot 1.5 milionë euro për shërbimet e Dakut.

Lexo edhe:

Osijeku do të përfitojë 1.2 milionë euro direkt dhe 300 mijë të tjera në formë bonusesh. Nga ky transferim përfiton edhe Llapi. Klubi dardan ka ruajtur një përqindje të kartonit të sulmuesit dhe do të përfitojë 180 mijë euro. Sakaq, Daku ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Rubin Kazan do të përfitojë 500 mijë euro në sezon.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...