Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“E kisha personale”, Martinez: Sa bukur të merrja të njëjtin mesazh nga Messi

Emiliano Martinez dha kontribut të madh në shpalljen Kampione Bote të kombëtares argjentinase për herë të tretë në histori.

Pritje vendimtare dhe i mrekullueshëm te penalltitë, 30-vjeçari i Aston Villa në Premier Leaue ndihet në qiellin e shtatë, sidomos për faktin që ndihmoi Leo Messin të fitonte Botërorin.

Me kapitenin dhe idhullin e tij ka një raport shumë të mirë, teksa zbulon se ishte ëndrra e tij e madhe dhe një objektiv personal të triumfonte në Katar bashkë me futbollistin më të mirë në planet.

Ëndrra ime ishte t’i dhurojë Kupën e Botës lojtarit më të mirë në botë në mënyrë që të merrnin fund debatet se kush është më i miri. E kisha personale.

Pas finales i dërgova një mesazh Leos: ‘Faleminderit që më dhurove Kupën e Botës’ dhe nga ana tjetër mora të njëjtin falënderim. Është e pabesueshme të marrësh një respekt të tillë nga më i miri”, deklaroi “Dibu” Martinez.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...