Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

E konfirmojnë në Gjermani, Xhaka firmos me Bayer Leverkusen në verë

Mesfushori Granit Xhaka do të jetë pjesë e Bayer Leverkusen sezonin e ardhshëm.

Media prestigjoze gjermane, “Sport Bild” shpjegon se tani mungon vetëm firma për të zyrtarizuar këtë lëvizje të Xhakës.

Lexo edhe:

Arsenali do të përfitojë 15 milionë euro për mesfushorin 30-vjeçar, i cili me siguri do të firmosë deri në vitin 2027.

Deri në qershor gjithçka do të mbyllet.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...