Merkato

E konfirmon Deschamps, Mendy do t’i bashkohet Realit të Madridit

Mbrojtësi anësor i Lyonit, Ferland Mendy od të jetë përforcimi i radhës i Realoit të Madridit, që vijon të kryejë revolucion në skuadër, për të kënaqur dëshirat e trajnerit inedine Zidane, i rikthyer 3 muaj më parë në kryeqytetin spanjoll.

Lajmin e transferimit të anësorit 24-vjeçar e ka dhënë trajneri i kombëtares franceze, Didier Deschamps, në konferencën për shtyp që dha pasditen e sotme, ku edhe shpjegoi arsyet pse lejoi që Mendy të largohet nga grumbullimi.

“Jemi duke folur për një futbollist që dy vjet më parë luante në Ligue 2 dhe tani është gati për të luajtur te Real ii Madridit. Mund të luajë në të dy krahët dhe ka pasur nëj shpërthim të jashtëzakonshëm. Jemi në një fazë të merkatos ku të gjithë bezdisen nag zërat e transferimit, por Mendy nuk është mësuar me një situatë të tillë, ndaj vendosëm ta lëmë të largohet”, tha Deschamps.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency