Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

E konfirmon federata austriake, Rangnick refuzon ofertën e Bayern-it

Ralf Rangnick refuzon propozimin për të marrë drejtimin e skuadrës së Bayern Munich.

Këtë lajm e ka konfirmuar Federata Austriake e Futbollit, e cila bën me dije se Rangnick dëshiron që të vazhdojë punën në krye të kombëtares së Austrisë.

Lexo edhe:

Gjermani ka shprehur dëshirën për të qëndruar në krye të kombëtares austriake deri në përfundim të kontratës, që zgjat deri në Kupën e Botës.

“Ralf qëndron! Kemi shumë plane për të bërë së bashku”,-publikoi federata austriake në kanalet zyrtare.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Kylian Mbappe pritet që këtë verë të udhëheqë Francën në Euro 2024, me “Gjelat” që janë ndër kombëtaret pretendente për t’i shkuar turneut deri...