Bundesliga

E konfirmon Rummenigge: Heynckes, deri në fund të sezonit

Shefi ekzekutiv i Bayernit të Mynihut, Karl-Heinz Rummenigge, ka konfirmuar zyrtarisht se trajneri aktual i kampionëve në fuqi të Bundesligës, Jupp Heynckes, do të largohet në fund të këtij sezoni. Rikthimi i Heynckes në stolin e klubit bavarez, pas një starti të dobët të sezonit me Ancelottin, ka rezultuar i suskesshëm, me gjermanët që rigjetën fitoret dhe shënojnë vetëm një rezultat negativ, atë ndaj Gladbach-ut fundjavën e kaluar. Por, pavarësisht punës së jashtëzakonshme, 72-vjeçari nuk ka ndërmend të qëndrojë më “Allianz Arena”, duke e theksuar se marrëveshja e tij ishte planfikuar që në fillim të zgjaste vetëm deri në 30 Qershor të Vitit 2018. Bavarezët duket se projektojnë tashmë për stolin e tyre gjermanin Joachim Low, trajneri që drejtoi Gjermaninë drejt suksesit në Kupën e Botës “Brazil 2014”. Por për 57- vjeçarin interes të madh ka shfaqur edhe Reali i Madridit. Opsionet e tjera që piketon Bayerni, në rast të mosarritjes së marrëveshjes më Low, janë pikërisht Jurgen Klopp (nëse i jep lamtumtirë Liverpoolit) dhe tjetri Thomas Tuchel, ish-trajneri i Borussia Dortmund.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency