Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

E krahasojnë me Inzaghin, talenti shqiptar transferohet në Serie A

Shtohet kolonia e futbollistëve shqiptarë në Serie A. Pas Ylber Ramadanit, i cili do të jetë pjesë e Lecces në tri sezonet e ardhshme, në elitën e futbollit italian do të luajë edhe Stiven Shpendi.

Sulmuesi i talentuar është transferuar nga Cesena e Serie C tek Empoli. Aty ku do të ketë shok skuadre Ardian Ismajlin, qendërmbrojtësin e kombëtares kuqezi.

Lexo edhe:

20-vjeçari bëri shumë mirë në edicionin e fundit me Cesenan, shënoi 12 gola dhe u shpall lojtari më i mirë i skuadrës bardhezi.

Klubi toskan, që njihet për rritjen e talenteve dhe shitjen më pas të tyre drejt klubeve më të mëdha, ka investuar 2.2 milionë euro për shërbimet e Shpendit.

Drejtuesit e dy klubeve kanë rënë dakord për huazimin 2-vjeçar me detyrim blerjeje nga Empoli në verën e vitit 2025.

Ndërkohë që Cesena ka mbajtur 30% të kartonit të goleadorit pukjan, i cili është gati të shfaqë cilësitë e tij në Serie A.

Shpendi është pjesë e Shqipërisë U21. Me kuqezinjtë e Alban Bushit numëron deri tani 5 ndeshje dhe 2 gola.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...