Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

E kryer/ 71 milionë € për sulmuesin e Brazilit, Barcelona bind edhe “rebelin” francez

Barcelona ka finalizuar goditjen e tretë në merkaton e verës. Pas afrimeve me parametra zero të Andreas Christensen nga Chelsea dhe Frank Kessie nga Milani, klubi katalanas ka përforcuar edhe krahët e sulmit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, klubi i La Liga-s ka njoftuar blerjen e Raphinha nga Leeds United, për të cilin raportohet se akordi final është arritur për shumën e 71 milionë eurove.

25-vjeçari luan si sulmues i djathtë dhe në dy sezonet e fundit ishte një ndër lojtarët më të dalluar të Leeds United në Premier League, ndërkohë që ka numëron 9 ndeshje dhe 3 gola me kombëtaren e Brazilit.

11 gola dhe 3 asiste ishin shifrat e Raphinhas me Leeds United në sezonin e fundit. Lojtari latin pritet të kalojë kontrollet mjekësore dhe më pas do të firmosë kontratën e re me Barcelonën.

Ndërkohë, presidenti Joan Laporta konfirmon edhe marrëveshjen e rinovimit me Ousmane Dembele: “Po, këtë javë ne do të firmosim me Dembele dhe do të prezantojmë Raphinhan“, deklaroi kreu i klubit iberik.

Francezi do të zgjasë bashkëpunimin me Barcelonën edhe për dy vite të tjera, ndërkohë që sulmuesi brazilian do të nënshkruajë me klubin e ri deri në verën e vitit 2027.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....