Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

E kryer/ Arrihet akordi, Arsenali “blindon” të preferuarin e tifozëve

Rinovim i rëndësishëm tek Arsenali. Klubi londinez ka gjetur marrëveshjen me Gabriel Martinellin për zgjatjen e kontratës deri në vitin 2027.

Bisedimet e gjata janë mbyllur me sukses sipas shtypit britanik, me sulmuesin brazilian që do të vazhdojë të luajë në Londrën Veriore.

21-vjeçari është një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së Mikel Artetës. Martinelli numëron 7 gola dhe 2 asiste deri në këtë fazë të sezonit në Premier League.

Arsenali po zhvillon një sezon ëndrrash dhe kryeson me meritë kampionatin anglez. Distanca me Manchester City është pesë pikë, por kampionët kanë luajtur një ndeshje më shumë.

Skuadra është në rrugën e duhur për të fituar Premier League pas 19 vitesh, ndërkohë që pas Martinellit drejtuesit synojnë të “blindojnë” edhe dyshen Saka-Saliba.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....