Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

E kryer/ Arrihet marrëveshja, futbollisti i kombëtares kontratë bombastike me Tiranën

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e kampionëve të Tiranës duke nisur nga ky muaj. Burime të sigurta bëjnë me dije arritjen e marrëveshjes mes klubit bardheblu dhe futbollistit të lindur në Elbasan.

Abazaj do të firmosë për një vit e gjysmë me Tiranën. SuperSport mëson se sulmuesi anësor pritet që të përfitojë 150 mijë euro gjatë aventurës së tij me kampionët e Shqipërisë! 26-vjeçari u largua pak ditë më parë nga Istanbulspor, ekip me të cilin numëron pesë paraqitje sezonale në kampionatin turk.

Sulmuesi u transferua në edicionon 2018-2019 në Belgjikë te Anderlecht, ndërsa ka patur një eksperiencë dhe tek ekipi i Osijek në Kroaci, para kalimit te Istanbulspor (shtator 2020). Abazaj ka qenë pjesë e Elbasanit, Luftëtarit dhe Kukësit në Superiore, ndërsa tani zgjedh kampionët në fuqi për t’i ndihmuar për të ruajtur fronin.

Tirana është mjaft aktive në merkato, teksa ka zyrtarizuar edhe afrimin e Regi Lushkjes. Ndërkohë është larguar Sherif Kallaku nga skuadra e Orges Shehit. Kristal Abazaj pritet të zëvendësojë Redon Xhixhën, i cili do të vijojë karrierën e tij në Azerbajxhan te Qarabag.

Kampionët kanë grumbulluar 31 pikë pas 17 ndeshjesh, duke u renditur në vendin e parë me objektivin për të fituar titullin kampion për të dytën herë radhazi.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...