Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E kryer/ Atalanta siguron përforcimin e parë, detajet e marrëveshjes

Atalanta përforcon qendrën e mbrojtjes. Klubi bergamask ka arritur akordin final me Hellas Veronën në lidhje me shërbimet e Isak Hien.

24-vjeçari suedez, i cili numëron 8 ndeshje me kombëtaren skandinave, aktivizohet në qendër të prapavijës.

Verona e bleu shtatlartin 3.2 mln euro nga Djurgarden në verën e vitit 2022. Dhe tashmë e shet 8.5 mln euro + bonuse.

Lexo edhe:

Hien do të firmosë deri në verën e viti 2028 me klubin zikaltër, që synon të kapë zonën Champions League nga kampionati.

Skuadra e Gasperinit e mbylli vitin 2023 me fitoren 1-0 ndaj Lecces, duke u renditur në vendin e gjashtë me 29 pikë në Serie A.

Atalanta, aty ku prej vitesh luan shumë mirë edhe Berat Gjimshiti, ka siguruar kualifikimin në raundin e 1/8-ve në Europa League si vend i parë në grup.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...