Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

E kryer, Bayerni arrin akordin për rinovimin me një titullar

Bayern Munchen është pranë rinovimit me një nga lojtarët më të rëndësishëm: Lucas Hernandez.

Mbrojtësi francez qëndron jashtë fushave prej nëntorit të vitit të kaluar, kur pësoi një dëmtim të rëndë në ligament.

27-vjeçari ka kontratë me rekordmenët e futbollit gjerman deri në vitin 2024.

Lexo edhe:

Sipas shtypit gjerman, akordi i ri mes palëve parashikon rinovimin deri në vitin 2027.

Lucas Hernandez është pjesë e Bayern Munchen prej verës së vitit 2019, kur u transferua në Bavari për 80 mln euro.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...