Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

E kryer/ Brighton zgjat bashkëpunimin me titullarin, detajet

Drejtuesit e Brightonit kanë arritur akordin për rinovimin me Kaoru Mitoman, një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së Robert De Zerbit.

Sulmuesi i majtë, i cili është një ndër më të dalluarit edhe te kombëtarja e Japonisë, do të rinovojë për 5 vite të tjera.

Marrëveshja nga e cila do të përfitojë rreth 80 mijë paund në javë. Mitoma numëron 3 gola dhe po kaq asiste në këtë sezon në Premier League.

26-vjeçari vlerësohet shumë nga drejtuesit, trajneri italian dhe tifozët e Brightonit. Tani pritet vetëm zyrtarizimi dhe firma mbi kontratën e re.

Çfarë deklaroi Mitoma në fundin e sezonit të kaluar? Kur emri i tij u lidh me një transferim te Chelsea. Ndërkohë që ka pëlqim edhe nga Liverpool e United.

Qyteti ka një klimë të mirë, deti është afër, kështu që është një vend vërtet i mirë për të jetuar. Më pëlqen të jetoj këtu.

Tifozët na mbështetin si në shtëpi ashtu edhe në takimet jashtë fushe”, u shpreh futbollisti i Brightonit.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...