Premier League

E kryer/ City fiton garën për talentin argjentinas, zbulohen detajet

Julian Alvarez është një talentet më të mëdhenj të futbollit argjentinas. 21-vjeçari luan me ekipin e parë të River Plate prej vitit 2019 dhe deri tani ka shënuar 36 gola.

Shumë klube evropiane janë të interesuara prej kohësh për shërbimet e lojtarin latin, por garën e ka fituar Manchester City. 90min raporton se kampionët e Anglisë kanë arritur akordin me “Los Millonarios”.

Dy klubet kanë rënë dakord për një shumë rreth 20 milionë paund, me Alvarez që do të transferohet nën urdhrat e Pep Guardiolës për të provuar aventurën e parë në futbollin evropian.

Alvarez mund të luajë në majë dhe në krahët e repartit ofensiv. Ai debutoi qershorin e vitit të kaluar me kombëtaren e Argjentinas, fanellën e së cilës e ka veshur pesë herë deri tani.

Quiz: Premier League

Nëse jeni fans i futbollit anglez dhe ndiqni ndeshjet e tij, atëherë me siguri që do të dini edhe përgjigjet e quiz-it të mëposhtëm...


Të Fundit

Ligue 1 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1PSG
37
25
8
4
85
36
+49
83
2Monaco
37
20
8
9
63
38
+25
68
3Olympique Marseille
37
20
8
9
59
38
+21
68
4Rennes
37
20
5
12
80
38
+42
65
5Strasbourg
37
17
12
8
60
39
+21
63
6Nice
37
19
7
11
49
34
+15
63
7Lens
37
17
10
10
60
46
+14
61
8Olympique Lyonnais
37
16
11
10
64
50
+14
58
9Nantes
37
15
9
13
54
47
+7
54
10Lille
37
14
12
11
46
46
0
54
11Brest
37
13
9
15
47
53
-6
48
12Reims
37
11
13
13
41
41
0
46
13Montpellier
37
12
7
18
49
59
-10
43
14Angers SCO
37
9
11
17
42
55
-13
38
15Troyes
37
9
10
18
36
52
-16
37
16Clermont
37
9
9
19
37
67
-30
36
17Lorient
37
8
11
18
34
62
-28
35
18Metz
37
6
13
18
35
64
-29
31
19Saint-Etienne
37
7
10
20
41
76
-35
31
20Bordeaux
37
5
13
19
48
89
-41
28


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency