Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E kryer/ E mbyll me Tottenhamin pas 11 vitesh, Lloris zgjedh ekipin e ri

Hugo Lloris e ka mbyllur me futbollin europian. Portieri francez, i cili fitoi Kupën e Botës me “Gjelat” në Rusi 2018, do të vazhdojë karrierën në MLS (SHBA).

37-vjeçari, i cili ishte pranë kalimit te Lazio gjatë merkatos verore, do të jetë pjesë e Los Angeles FC në të ardhmen.

Klub që ka arritur marrëveshjen me Tottenham, aty ku Lloris luan prej verës së vitit 2012, kur u transferua nga Lyon për 13 mln euro.

Lexo edhe:

“Gardiani” ka kontratë deri në fundin e sezonit me Spurs, që e kanë lënë të lirë edhe prej faktit që trajneri Postecoglu nuk e ka në plane.

444 ndeshje zhvilloi në total Lloris me skuadrën londineze gjatë këtyre viteve, teksa numëron 145 takime me kombëtaren franceze.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....