Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

E kryer/ Fenomeni i ri i futbollit brazilian, Reali e bën madrilen për 72 mln €

Reali i Madridit ka arritur të sigurojë një tjetër talent për të ardhmen. Kampionët e Spanjës dhe Europës, kanë fituar garën në lidhje me Endrick, sulmuesin e Palmeiras.

Vetëm 16 vjeç, braziliani Endrick do të transferohet në “Santiago Bernabeu” për 72 milionë euro në total (60+12 të tjera në formë bonusesh).

Adoleshenti i talentuar, do të vijojë të luajë me ekipin brazilian për të veshur zyrtarisht fanellën e Realit vetëm në vitin 2024.

Marrëveshja mes dy klubeve është arritur dhe Endrick do t’i shtohet kolonisë braziliane te Reali, ekip ku luajnë bashkë patriotët e tij Vinicius Junior, Rodrygo dhe Militao.

“Los Blancos” fituan konkurrencën me Barcelonën dhe klubet e mëdha angleze, ndërkohë që drejtuesit po përgatitin dokumentacionin për të zyrtarizuar akordin.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...