Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E kryer/ Gati për aventurën e re, Thomas Brdaric akord me ekipin gjerman

Thomas Brdaric është gati të nisë një tjetër aventurë të re si trajner. Gjermani me origjinë kroate, drejtoi Vllazninë në periudhën gusht 2020-mars 2022.

47-vjeçari  fitoi Kupën e Shqipërisë sezonin e kaluar me klubin shkodran, teksa u përzgjodh edhe trajneri më i mirë i sezonit 2020/2021 falë rezultateve pozitive dhe futbollit të bukur.

Brdaric ka arritur në parim akordin për të marrë përsipër drejtimin e SV Straelen, skuadrës që garon në divizionin e katërt të futbollit gjerman. Zyrtarizimi pritet të vijë në ditët në vazhdim.

Fupa.net raporton se ish-sulmuesi i kombëtares gjermane (8 ndeshje dhe 1 gol) pritet të marrë me vete stafin e tij teknik, mes tyre edhe edhe djalin Tim Brdaric.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...