Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

E kryer/ Haaland zgjedh klubin e ri, zbulohen detajet e marrëveshjes

Pas një sërë zërash prej më shumë se një viti, tashmë duket se gjithçka ka përfunduar për të ardhmen e Erling Haaland.

Norvegjezi ka zgjedhur që të transferohet te Manchester City dhe të gjitha detajet janë vendosur ose të paktën kështu raporton “Tuttomercatoweb”.

Ai do të japë lamtumirën Borussia Dortmund për t’u bashkuar me “Citizens” dhe trajnerin Pep Guardiola, i cili prej kohësh kërkon afrimin e 21-vjeçarit.

City do të paguajë klauzolën e lirimit të Haaland që është 70 milionë euro dhe do t’i ofrojë sulmuesit një pagë prej 30 milionë euro për pesë sezone.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...