Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“E kryer, ikën te Bayerni”, Marca tremb tifozët e Milanit

Tifozët e Bayern Munich po presin të zbulojnë emrin e trajnerit të ri, ndërkohë që drejtuesit janë afër mbylljes së operacionit të blerjes së Theo Hernandez nga Milani.

Një nga anësorët e majtë më të mirë në botë, do të largohet nga kuqezinjtë italianë – raporton e bindur iberikja Marca. Që gjithashtu nënvizon se dy klubet kanë gjetur gjuhën e përbashkët.

Me 26-vjeçarin që do të vazhdonte karrierën tek ekipi ku luajti për katër sezone (2019-23) edhe vëllai i tij Lucas Hernandez. Tashmë pjesë e PSG-së.

Mbërritja e francezit në Bavari nuk lidhet direkt me shitjen e Alphonso Davies te Reali i Madridit. Kanadezi ka edhe një vit kontratë me Bayernin, teksa e ardhmja e tij janë “Los Blancos”.

Lexo edhe:

Rekordmenët gjermanë kërkojnë 50 mln euro për ta lënë të lirë menjëherë. Reali, që mund ta marrë falas në 2025, ofron 25 mln euro për kartonin e 23-vjeçarit.

Nëse nuk ka marrëveshje, trajneri i ri i Bayernit do të ketë në dispozicion dy “yje” në linjën e majtë. Me Theon pas dhe Davies që do të spostohej disa metra më përpara.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...