Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

E kryer/ Interi rinovon me një titullar, detajet e marrëveshjes

Stefan De Vrij është një nga lojtarët e Interit që ndodhet në vitin e fundit të kontratës. Drejtuesit negociojnë prej kohësh në lidhje me rinovimin e mbrojtësit holandez.

GDS shkruan se mes palëve është arritur marrëveshja për zgjatjen e bashkëpunimit. 31-vjeçari ka rënë dakord për të firmosur deri në verën e vitit 2025.

Lexo edhe:

De Vrij përfiton rreth 4.2 milionë euro në sezon. Paga sezonale do të jetë e njëjtë edhe për dy vitet e ardhshme. Një lajm që gëzon trajnerin Inzaghi, i cili do të humbasë shërbimet e Skriniar në fundin e sezonit.

Tani pritet vetëm zyrtarizimi dhe firma e De Vrij. Ky  i fundit është pjesë e kombëtares holandeze, fanellën e së cilës e ka veshur 59 herë deri tani.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...