Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

E kryer/ Merkato bardheblu, Halili bind titullarin për të rinovuar

Tirana është një nga klubet më aktive në merkato. Pasi bindën trajnerin Orges Shehi për të qëndruar, bardheblutë firmosën me portierin Gentian Selmanin dhe sulmuesin brazilian Kaina Nunes.

Emra të tjera pritet të zbarkojnë në kryeqytet, ndërkohë që presidenca ka gjetur gjuhën e përbashkët për të rinovuar me Albano Aleksin.

Lexo edhe: 

Mesfushori ka marrë një ofertë të mirë nga Egnatia, por SuperSport mëson se presidenti Refik Halili e ka bindur për të mos u larguar nga Tirana.

Mes palëve është arritur marrëveshja e rinovimit dhe tani pritet vetëm zyrtarizimi.

30-vjeçari mbylli sezonin e parë me rekordmenët e futbollit shqiptar. Aleksi zhvilloi 41 ndeshje me Tiranën gjatë sezonit që lamë pas.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...