Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“E kryer, mungon vetëm firma”, Arteta lajmëron rinovimin me yllin e ekipit

Arsenali e ka nisur sezonin e ri në Premier League me dy fitore, ndërkohë që sot (e shtunë) luan për javën e tretë në fushën e Bournemouth, sfidë që do transmetohet ekskluzivisht në SuperSport 2 (18:30).

Drejtuesit e klubit po punojnë në lidhje me rinovimin e Boukayo Saka, i cili ka edhe dy vite kontratë me klubin e Premier League. Trajneri Mikel Arteta është ndalur te kjo çështje, duke gëzuar tifozët me deklaratën e tij.

Kam shumë besim, pasi jemi të gjithë një një linjë: klubi, Bukayo, familja e tij dhe agjenti. Tani është vetëm çështje për të hedhur firmën mbi kontratë.

Uroj që të mbyllet sa më shpejt kjo çështje, pasi nuk dua në ekip lojtarë të shpërqendruar këtë sezon, por e kam të qartë që këto gjëra kërkojnë kohën e vet”, deklaroi trajneri spanjoll.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...