Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

E kryer/ Një kampion bote për Jurgen Klopp, detajet e akordit

Në Angli janë të sigurt: Alexis Mac Allister do të jetë pjesë e Liverpoolit duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Shumë klube ishin të interesuara për mesfushorin e Brightonit.

Por, në fund garën e kanë fituar The Reds. Jurgen Klopp e vlerëson shumë 24-vjeçarin, i cili luajti dhe fitoi Botërorin Katar 2022 si protagonist me Argjentinën.

Lexo edhe:

Në arkat e Brightonit do të përfundojnë rreth 70 milionë paund, ndërkohë që “luftëtari” i mesfushës do të firmosë një kontratë të gjatë me Liverpoolin.

Një përforcim i rëndësishëm për gjermanin Klopp, i cili është përballur me vështirësi të shumta në mesfushë. Repart që do të bëhet më i fortë me zbarkimin e Mac Allister në “Anfield”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...