Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

E kryer/ Shifra të pabesueshme, Marca zbulon klubin e ri të CR7

Cristiano Ronaldo do të luajë për Al-Nassr nga 1 janari. Prestigjiozja spanjolle “Marca” shkruan se gjithçka është e mbyllur dhe se “ylli” portugez do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare me klubin nga Arabisë Saudite.

CR7 i dha fund bashkëpunimit me Manchester United dy ditë para se të nisej për Katar, për Kampionatin Botëror.

Nga kontrata me Al-Nassr Ronaldo nuk do të përfitojë vetë pagën, por edhe të ardhura të tjera majme nga kontrata sponsorizuese, që do ta bëjmë sportistin më të paguar në planet. Shuma totale që Ronaldo për një sezon te Al-Nasr do të shkojë afër 200 milionë euro.

Messi dhe Neymar kryesojnë listën e futbollistëve më të paguar me 75 dhe 70 milionë në sezon, shifra këto shumë larg asaj që do të përfitojë portugezi në Lindje e Mesme. Madje, Ronaldo do të bëhej më u paguari në botë.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...