Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

E kryer/ Tirana humbet një tjetër titullar, 150 mijë euro për kampionët

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina te  ekipi i Zrinjski Mostar, skuadër me të cilën Tirana u përball në eliminatoret e Europa Conference League.  Nga ky transferim, Tirana do të përfitoj 150 mijë euro.

Ismajlgeci është largimi i dytë i rëndësishëm nga kampionët e Shqipërisë pas Redon Xhixhës, i cili do të vijojë karrierën në Azerbajxhan te Qarabag.

22-vjecari është produkt i akademisë së Tiranës dhe që prej sezonit 2020/2021 ka qenë titullar i padiskutueshëm për bardheblutë, duke dhënë kontributin e tij në fitimin e titullit kampion.

Edhe këtë sezon Ismajlgeci ka luajtur 16 sfida dhe largohet duke e lënë Tiranën në vendin e parë të renditjes me një pikë më shumë se vendi i dytë që mbahet nga Partizani.

Tirana është mjaft aktive në merkato, teksa ka zyrtarizuar afrimin e Regi Lushkjes dhe Kristal Abazajt. Ndërkohë  nga ekipi është larguar Sherif Kallaku dhe pritet vetëm zyrtarizimi i Redon Xhixhës dhe Marsel Ismajlgecit si largimet e radhës nga “bardheblutë”.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...