Futboll

E kryer, Valon E’themi te Zaglebie Lubin, firmos kontratë 2+1!

Valon Et’hemi do të nisë etapën e re në karrierën e tij. 22-vjeçari është një lojtar i Zaglebie Lubin dhe nga sezoni i ri do të luajë në kampionatin polak të futbollit. Anësori që i dha lamtumirën Kukësit pas 3 sezonesh ka nënshkruar me skuadrën e ligës kryesore në Poloni dhe do të jetë shumë shpejt nën urdhërat e trajnerit Martin Sevela. Supersport ka mësuar se akordi është mbyllur dhe firmat janë hedhur mbi kontratën e cila përcakton një afat-kohor dy-vjeçar me opsion rinovimi edhe për një sezon tjetër.

Djaloshi nga Pallatica erdhi tek Kukësi si një i panjohur por me motivim e etje për të ecur përpara mbërriti deri aty sa në disa ndeshje mbajti në krah edhe shiritin e kapitenit, teksa fitoi edhe Kupën e Shqipërisë në 2019-ën. Sezoni i sapombyllur ishte më i miri në karrierën e tij me 6 gola të shënuar në kampionat dhe 1 në Kupën e Shqipërisë. Ndërkohë skuadra nga qyteti i Lubinit e mbylli në vendin e 11-të edicionin e fundit , teksa në histori ka koleksionuar dy tituj kampion në  vitin 1990 dhe në 2007-ën. Në sezonin 2016-2017 të Europa Leagues Zaglebie Lubin mbërriti deri në raundin e tretë kualifikues ku u eliminua përballë danezëve të Sonderjyske. Një aventurë e re dhe emocionuese për Et’hemin që nëpërmjet ligës së Polonisë synon dhe fanellën kuqezi të përfaqësueses.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency