Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E la Evertonin “me gisht në gojë”, sulmuesi holandez i bashkohet Tottenhamit

Sulmuesi holandez i Villarrealit, Arnaut Danjuma, ka vendosur të ndryshojë destinacion në minutën e fundit. Nuk do t’i bashkohet Evertonit, pasi në orët e fundit ka arritur marrëveshjen për huazimin te Tottenham. Klubi londinez do të ketë të drejtën e blerjes në fund të sezonit.

<h2> Lexo edhe këtu </h2>

Gjithçka ishte dakord me Evertonin, madje lojtari kushte kaluar edhe ekzaminim mjekësor, por kur marrëveshja konsiderohej e mbyllur, lojtari dhe përfaqësuesit e tij ndryshuan mendje. Interesimi i Tottenhamit për lojtarin bëri që operacioni me Evertonin të paralizohej. Sulmuesi vendosi të transferohej në Londër, pasi e konsideroi përvojën te Tottenhami si opsionin më të mirë për të.

 

 

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...