Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

E la Sevillan në krizë, zyrtarizohet trajner i Flamengos

Jorge Sampaoli u zyrtarizua nga Flamengo si trajneri i ri dhe zëvendësuesi i Vìtor Pereiras, i cili u shkarkua në fillim të kësaj jave pas rezultateve të dobëta.

Trajneri 63-vjeçar argjentinas nënshkroi kontratë deri më 31 dhjetor 2024 dhe rikthehet në futbollin brazilian pasi kishte drejtuar më parë Santosin dhe Atlético Mineiron. Sampaoli është i lirë që kur u largua nga Sevilla në muajin mars.

Emërimi i Sampaolit hedh poshtë përfundimisht zërat për rikthimin e mundshëm në stolin e skuadrës së Rio de Zhaneiros të portugezit Jorge Jesus.

Lexo edhe:

Me sa duket, drejtuesit e Flamengos nuk kanë qenë të gatshëm të prisnin fundin e sezonit, kur mbaron kontrata e veteranit portugez me Fenerbahçen.

Flamengo debuton në kampionat të dielën, në shtëpi përballë Coritibas.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...