Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

E marta, vendimtare për rinovimin me Leaon. Zbulohet oferta e Maldinit

Paolo Maldini shprehu publikisht përpara duelit ndaj Chelsea dëshirën dhe vullnetin e Milanit për të rinovuar me Rafael Leaon përpara nisjes së Kupës së Botës Katar 2022. Edhe sulmuesi anësor shpreson të qëndrojë në Milanello, por tani duhet kaluar në vepra.

GDS shkruan se drejtuesit e kampionëve të Italisë kanë programuar një takim me agjentin e portugezit të martën e ardhshme. Dyshja Maldini-Massara kanë gati një ofertë 5-vjeçare për 23-vjeçarin luzitan me një pagë 5 milionë euro në sezon (aktualisht përfiton 1.5 milionë).

Kuqezinjtë janë gati të paguajnë te Sportingu i Lisbonës edhe “gjobën” (9-10 milionë euro), duke i hequr lojtarit më të mirë të sezonit të kaluar në Serie A një barrë të madhe. Leao kërkon 7 milionë euro pagë sezonale për të rinovuar, por te Milani janë optimistë në lidhje me arritjen e akordit.

Dyshja Maldini-Massara do të takohen me menaxherin e sulmuesit të majtë, ndërkohë që në marrëveshjen mes palëve pritet të përfshihen edhe bonuse të ndryshme për të bindur Leaon të firmosë kontratën e re, diçka që tifozët e “Djallit” po e presin me padurim.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...