Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E mbyll me Orlando City, Pato në kërkim të një skuadre të re

Alexandre Pato largohet nga Orlando City. Ish-sulmuesi i Milanit, i cili nuk ka luajtur që nga gushti për shkak të një operacioni në gju, nuk e ka rinovuar kontratën me klubin amerikan.

Pato u bashkua me Orlando City në shkurt të 2021, ndërsa kontrata i skadon në janar, me palët që nuk e panë të arsyeshme vazhdimin e bashkëpunimit.

Tashmë në moshën 33-vjeçare duket e vështirë që sulmuesi të gjejë një klub të mirë, megjithatë duket se ishi i Milan nuk ka ende ndërmend të largohet nga futbolli i luajtur.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...