Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

E mbylli me Olympiakosin, “ylli” kolumbian përfundon në Indonezi?

James Rodríguez, i cili është në shënjestër të Botafogos së Luís Castros, duket se do ta vijojë karrierën në Azi, pikërisht në Indonezi.

Informacioni bëhet i ditur nga “Tribun News”, që siguron se klubi indonezian, Persib Bandung, do të hapë thesin për ta bërë ish-in e Portos, Realit e Bayernit më të paguarin në kampionatin e vendas.

Në Persib Bandung kanë luajtur disa emra të mëdhenj si Essien dhe Carlton Cole.

James Rodríguez, 31 vjeç, kërkohet edhe në Turqi nga Besiktasi, ku luajnë emra të tjerë të rëndësishëm si Aboubakar, Gedson Fernandes, Rosier etj.

Kolumbiani së fundmi i dha fund kontratës me Olympiakosin, ku shënoi pesë gola dhe dha gjashtë asistime në 24 ndeshje.

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...