Merkato

E mbylli me PSG-në dhe i ofrohet Barcelonës, ja çfarë e pengon të vishet “blaugrana”

Angel di María mbylli përvojën me PSG-në pas shtatë vitesh dhe tani duhet të nisë një aventurë të re. Sipas “El Mundo Deportivos”, sulmuesi argjentinas i është ofruar Barcelonës, ​​e cila është në kërkim të një alternative fazën sulmuese, aq më tepër që Ousmane Dembélé më shumë mundësi do të largohet nga “Camp Nou”.

Opsioni i parë për rolin e anësorit te Barça është Raphinha i Leeds United, i përfaqësuar nga Deco. Mirëpo blerja e këtij futbollisti do të jetë është më e kushtueshme sepse skuadra e tij ka mundur të sigurojë qëndrimin në Premier League.

Anësori i majtë argjentinas ka mbushur 34 vjeç, pra mosha e tij është pengesë, me Barçën që tani ka prioritete të tjera. César Azpilicuetan (32 vjeç) për krahun e djathtë të mbrojtjes, Marcos Alonson (31 vjeç) për krahun e majtë dhe Robert Lewandowskin për sulmin (në gusht do të mbushë 34 vjeç). Qëllimi i drejtuesve të Barcelonës është të mos marrë më shumë lojtarë në fund të karrierës së tij.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency