Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

“E meriton të jetë numri 1”, Djokovic: Rival në Roland Garros? Të shohim nëse vjen Rafa!

Novak Djokovic është aktualisht i impenjuar në turneun e Romës teksa serbi mbetet në përgatitje për Grand Slamin e rëndësishëm, Roland Garros. Për momentin, 35-vjeçari mbetet numri një në botë, edhe pse këtë titull do ta humbasë në fund të turneut sidoqoftë rezultati dhe do t’ia dorëzojë Carlos Alcaraz.

Vetë “Nole” është shprehur se Alcaraz e meriton të jetë numri një në botë ndërsa shtoi se mbetet rivali për t’u mundur në fushat me dhe. Madje, edhe në Roland Garros, Djokovic sheh spanjollin si favoritin kryesor edhe pse u shpreh se mbetet për t’u parë nëse Rafael Nadal do t’ia dalë të jetë pjesë e turneut në tokën franceze.

Lexo edhe:

“Mendoj se Alcaraz e meriton të jetë numri një pas turneut që zhvillohet në Romë, ai është lojtari për t’u mundur në këtë sipërfaqje. Pastaj shumë do të varet edhe nga fakti nëse Rafael Nadal do të jetë në Roland Garros. Por, pa pikën e dyshimit them se Alcaraz është favoriti numër një në Francë”, u shpreh Djokovic.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...