Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E mposhti Celtic Glasgow 9-0, skuadra skoceze bën “kurban” trajnerin

Pak ditë më parë, Celtic Glasgow shënoi një rekord të ri në Premiershipin skocez: shënoi fitoren më të thellë në histori në ndeshjet jashtë, 0-9 në fushën e Dundee United. Ky rezultat nuk ka kaluar pa pasoja në ekipin e Dundee-t, pasi drejtuesi e klubit shkarkuan nga detyra tranerin Jack Ross, duke e bërë përgjegjës për këtë turpërim.

Të njëjtën gjë bënë edhe drejtuesit e Bournemouthit me trajnerin Scott Parker, në Premier League, pasi humbjes po 9-0 nga Liverpooli.

Dundee United ka specifikuar se pas shkarkimit të Ross nga detyrat e tij me efekt të menjëhershëm, pozicionin e tij do ta mbajë provizorisht Liam Fox. Ndeshja e radhës e Dundee United është kundër Livingstonit.

 

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...