Futboll

E ndëshkon ishi i Skënderbeut, Shkëndija jashtë Kupës së Maqedonisë

Shkëndija e Tetovës eliminohet nga Pobeda në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë. Ekipi kuqezi, i cili e kishte humbur 0-1 takimin e parë të luajtur në Tetovë, jo vetëm që nuk mundi të përmbyste këtë disfatë, por pësoi edhe një tjetër me shifra edhe më të thella. 2-0 për Pobedën përfundoi takimi i kthimit dhe të dy golat i realizoi i njëjti autor, kamerunasi me pasaportë franceze Makota i cili në verë erdhi në provë te Skënderbeu por nuk firmosi me korçarët. Pikërisht ishi i Skënderbeut i shënoi 3 herë në 2 takime Shkëndijës duke hequr mundësinë për të mbrojtur trofeun e Kupës së Maqedonisë.

0 gola të shënuar dhe 3 të pësuar është bilanci negativ i skuadrës së Qatip Osmanit në fazën çerekfinale të kompeticionit, duke shuar ëndrrën për një tjetër sukses të dyfishtë në fund të sezonit. Tashmë Shkëndija do të përqendrohet vetëm në Ligën e Parë të Maqedonisë, të cilën e kryeson me 5 pikë më shumë se Vardari.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency