Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“E nënvlerësuam Eintrachtin”, Tuchel: Mposhtim United në “Old Trafford”

Bayern Munich u turpërua sot në Frankfurt. Eintrachti zhvilloi një ndeshje perfekte, duke thyer 5-1 kampionët në fuqi të Gjermanisë.

Kjo ishte humbja e parë sezonale në Bundesliga për djemtë e Thomas Tuchel, të cilët ishin hija e vetvetes në “Deutsche Bank Park”.

Nënvlerësuam rrezikshmërinë e Eintrachtit dhe u dorëzuam shumë shpejt. Humbje e merituar”, u shpreh pas ndeshjes trajneri Tuchel.

Lexoni edhe:

I cili vijoi: “Kam besim maksimal tek ekipi im, nuk është momenti për kritika. Ne kemi nevojë për një reagim tani përballë Manchester United në Old Trafford”, theksoi Tuchel.

Trajneri dhe tifozët bavarezë presin rikthimin e skuadrës te fitorja në duelin e mesjavës së ardhshme në Champions League përballë United në Angli.

VIDEO/ Bayern pa “busull”, Frankfurt e shkatërron në “Deutsche Bank Park”

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...