Futboll

VIDEO/ E pabesueshme në Argjentinë, tifozi plagos me armë zjarri arbitrin

Ngjarje e pabesueshme në Argjentinë. Një gjyqtar futbolli u qëllua dy herë me armë zjarri gjatë një ndeshjeje futbolli në nivel amator në qytetin Yerba Buena, në provincën Tucumán. Emri i të dëmtuarit është Oscar Antonio Pérez, 48 vjeç, i cili u shtrua në spitalin Padilla për një plagë serioze në pjesën e shpinës.

Episodi fatkeq ka ndodhur gjatë pushimit mes pjesëve pranë tribunës pak pas një mosmarrëveshjeje mes arbitrit dhe disa tifozëve që ndoqën ndeshjen. Agresori, një nga tifozët e pranishëm në tribunë, pas aktit është arratisur me motor dhe është në kërkim nga policia.

Ndihma e shpejtë i shpëtoi jetën arbitrit. Siç është raportuar për gazetën “El Tucumano” nga kreu i komisariatit të San José, Héctor Falcón: “Oscar Antonio Perez është në terapi për të qenë më i kontrolluar. Por ai është ende në rrezik.”

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Bundesliga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Union Berlin
0
0
0
0
0
0
0
0
2Eintracht Frankfurt
0
0
0
0
0
0
0
0
3Bayern Munich
0
0
0
0
0
0
0
0
4Bayer Leverkusen
0
0
0
0
0
0
0
0
5Werder Bremen
0
0
0
0
0
0
0
0
6Schalke 04
0
0
0
0
0
0
0
0
7Wolfsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
8Hertha BSC
0
0
0
0
0
0
0
0
9Bochum
0
0
0
0
0
0
0
0
10Borussia Dortmund
0
0
0
0
0
0
0
0
11Borussia M'gladbach
0
0
0
0
0
0
0
0
12Hoffenheim
0
0
0
0
0
0
0
0
13Koln
0
0
0
0
0
0
0
0
14Mainz 05
0
0
0
0
0
0
0
0
15Freiburg
0
0
0
0
0
0
0
0
16Augsburg
0
0
0
0
0
0
0
0
17Stuttgart
0
0
0
0
0
0
0
0
18RB Leipzig
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency