Europa League

E pabesueshme, Mkhitaryan humb finalen për arsye politike

Henrikh Mkhitaryan nuk do të jetë në dispozicion të trajneri Unai Emery për finalen e Europa League mes Arsenalit dhe Chelsea-t, e programuar për t’u zhvilluan në Baku të Azerbaixhanit. Vendimi për ta lënë jashtë armenin lidhet me tensionet politike mes Azerbaixhanit dhe Armenisë për kontrollin politik të Nagorno-Karabakh.

Për të evituar problemet e mundshme, “Topçinjtë” kanë vendosur të mos e grumbullojnë 30-vjeçarin armen, që edhe në të kaluarën nuk ka udhëtuar drejt Azerbaixhanit për të njëjtat arsye.

Klubi i Arsenalit, që dha lajmin nëpërmjet një qëndrimi zyrtar, shpreh keqardhjen këtë vendim të detyruar.

“Me zhgënjim njoftojmë se Henrikh Mkhitaryan nuk do të udhëtojë me skuadrën për finalen e Europa League kundër Chelsea-t. I kemi analizuar të gjitha mundësitë që lojtari të ishte me ekipin, por pasi diskutuam edhe me familjen e tij ramë dakord që ai të mos grumbullohet. I kemi dërguar një shkresë UEFA-s, nëpërmjet së cilës shfaqim shqetësimin tonë. Mkhitaryan ka qenë një lojtar kyç në rrugëtimin tonë drejt finales, kështu që ai është një humbje e madhe për ne. Jemi të trishtuar për faktin që një lojtar do të humbë një finale të madhe europiane për rrethana të tilla, diçka që ndodh shumë rrallë në karrierën e një futbollisti.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency