Futboll

E pabesueshme, në Nikaragua luhet futboll me maska dhe dorashka kirurgjikale!

Në një kohë ku mbi 90% e shteteve kanë ndalur kampionatet e tyre për shkak të emergjencës nga pandemia Covid-19, në Nikaragua vazhdon të luhet futboll madje janë duke e bërë në një mënyrë vërtet speciale. Në shtetin e Amerikës-Qëndrore futbollistët janë të detyruar të zbresin në fushë madje luajnë me maska në fytyrë dhe dorashka kirurgjikale në duar. Në këtë foto, futbollistët e Kakikue Diriangen, janë përpara nisjes së ndeshjes kundër Deportivo Okotalit. Një situatë e pabesueshme, ashtu siç e përshkruan sulmuesi uruguaian, Bernardo Laureiro, gjatë një interviste për “Mundo Deportivo” (autor edhe i golit në fitores 2-0).

“Duhet të luajmë dhe e kemi bërë, duke marrë të gjitha masat e sigurisë dhe mbajtur edhe maskën gjatë ndeshjes, edhe pse diçka e tillë është e pamundur. Këtu në Nikaragua, për momentin ka pak raste dhe qeveria ka garantuar se janë të gjitha kushtet për të luajtur.

Dhe ne do ta bëjmë derisa të na thonë të kundërtën. Sigurisht, duke marrë të gjitha masat paraprake të sigurisë: ndërrohemi në shtëpi, lahemi në shtëpi dhe ruajmë distancat gjatë stërvitjes. Por në fushë nuk mund të funksionojë kështu. Futbolli është një lojë përplasjesh”, deklaroi Laureiro.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency