Spanjë

E padëgjuar! Klubi i La Liga-s kërkon që qentë të lejohen “të ndjekin” ndeshjet në stadium

Pas partneritetit me një sponsor që e ka fokusin te kafshët shtëpiake, Girona po teston se sa e mundur do të ishte që qentë të lejohen në stadiume kur ka ndeshje

Klubi i sapo ngjitur në La Liga dëshiron që qentë të shoqërojnë pronarët e tyre në ndeshjet e futbollit.

Ekipi katalanas u ngjit në elitën e futbollit spanjoll pasi e mbylli sezonin në vendin e gjashtë në Segunda Division dhe më pas pati një ecuri mbresëlënëse në ndeshjet e play-off dhe në këtë mënyrë siguroi një vend në La Liga.

Ndërsa tashmë, pas një marrëveshjeje sponsorizimi me markën e ushqimit dhe kujdesit për kafshët shtëpiake “Gosbi”, CEO i klubit Nacho Mas-Baga ka paraqitur një plan që ata të bëhen ekipi i parë “miqësor për kafshët shtëpiake” në botë, duke i lejuar ata në stadiume.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1PSG
2
2
0
0
10
2
+8
6
2Lille
2
1
1
0
5
2
+3
4
3Olympique Marseille
2
1
1
0
5
2
+3
4
4Toulouse
2
1
1
0
4
1
+3
4
5Monaco
2
1
1
0
3
2
+1
4
6Lens
2
1
1
0
3
2
+1
4
7Olympique Lyonnais
1
1
0
0
2
1
+1
3
8Lorient
1
1
0
0
1
0
+1
3
9Montpellier
2
1
0
1
5
7
-2
3
10Clermont
2
1
0
1
4
7
-3
3
11Nice
2
0
2
0
2
2
0
2
12Angers SCO
2
0
2
0
2
2
0
2
13Nantes
2
0
2
0
1
1
0
2
14Brest
2
0
1
1
3
4
-1
1
15Strasbourg
2
0
1
1
2
3
-1
1
16Ajaccio
2
0
1
1
1
2
-1
1
17Rennes
2
0
1
1
1
2
-1
1
18Auxerre
2
0
1
1
3
6
-3
1
19Troyes
2
0
0
2
2
6
-4
0
20Reims
2
0
0
2
3
8
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency