Kategoria Superiore

E papritur, Emiljano Musta largohet nga Kukësi, i bashkohet Laçit

Zhvillim i papritur te skuadra e Kukësit. Klubi verilidnor, nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka zyrtarizuar “dovorcin” me Emiljano Mustën. Edhe pse vetëm pak kohë më parë futbollisti kishte nënshkruar kontratë 2-vjeçare, palët kanë rënë dakord për ndërprerjen e bashkëpunimit. Në njoftim nuk jepen arsyet e këitj vendimi. Kujtojmë që një ditë më parë nga Kukësi u largua Obanor, pa harruar dhe transferimin e Bruno Telushit te Neftchi Baku. Pra, tri largime të rëndësishme brenda pak ditësh nga skuadra verilidore, pas eliminimit nga Wolfsburgu në Eropa League.  Musta, gjithsesi, mbette në Superiore, pais ka vendosur t’i bashkohet Laçit.

Njoftimi i Kukësit:

“Emiljano Musta nuk është më pjesë e Kukësit! Mbrojtësi nga Elbasani ka mbyllur sot aventurën e tij me skuadrën tonë. Pas një diskutimi mes klubit dhe futbollistit, u arrit marrëveshja për zgjidhjen e kontratës.

Klubi i Kukësit e falënderon Emiljano Mustën për kontributin e dhënë me fanellën e Kukësit dhe i uron suksese në të ardhmen. Faleminderit Emiljano!”

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency