Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

E pazakontë/ Plas sherri mes mbrojtësve të Kilit, Son hyn në mes për t’i ndarë (video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në ndeshjen miqësore të zhvilluar mes Kilit dhe Koresë së Jugut ditën e hënë.

Kjo ndeshje u fitua me rezultatin 2-0 nga Koreja e Jugut, ku një prej golashënuesve ishte ylli i Tottenham Son.

Megjithatë Son nuk u bë protagonist më shumë për golin sesa për një episod të pakëndshëm të ndodhur mes dy mbrojtësve kilianë Benjamin Kuscevic dhe Paulo Diaz.

Mbrojtësit e Kilit u përplasën me njëri-tjetrin, duke shkuar edhe në kontakt fizik, por Son i ndodhur aty afër i ka ndarë kilianët, duke evituar një skenë shumë të shëmtuar.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....