Futboll

E pazakontë, transfertat “shpëtojnë” nga falimenti Luch-Energiya

Në Vladivostok flitet rusisht, edhe pse nevojitet një udhëtim 7-ditor për të mbërritur atje nga Moska. Për shkak të pozicionimit në ektremitetin lindor, në kufi me Kinën dhe Korenë e Veriut, banorët e Vladivostokut e kanë shumë herë më të lehtë të shkojnë në Pekin e Seul, sesa në kryeqytetin tyre, që ndodhet plot 9 mijë kilometra larg. Kjo vlen edhe për skuadrën e futbollit Luch-Energiya, që është e detyruar të bëjë transferta që ngjajnë me ato transoqeaniket. Ekipi i Kategorisë së Dytë është në krizë të thellë dhe ka nisur procedurat për shpalljen e falimentit, me lojtarët që nuk marrin pagat prej disa kohësh, ndërkohë që stërviten në kushte të mjerueshme. Duke marrë shkak nga kjo situatë, vendasit kanë ndërrmarë një nismë kolektive, duke gatuar gratis për lojtarët e tyre, të cilët në të ftohtin e madh e vlerësojnë shumë vaktin e ngrohtë. Nisma është në shenjë sensibilizimi për Federatën Ruse që të ndërhyjë, pasi tashmë e vetmja shpresë për ekipin janë ndeshjet në transfertë, që në teori duhet të ishin pjesa më e vështirë. “Skuadrat pritëse na trajtojnë mirë, vetëm kur kemi ndeshje jashtë ndihemi të vlerësuar,”  – shprehen futbollistët e kësaj skuadre, edhe pse, sic mund të imagjinohet, nuk kanë kurrë asnjë tifoz që të mund të brohorasë për ta. Të paktën në gjithë këtë situatë tragjikomike, lojtarët përfitojnë vakte gratis.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency